mytaxi


Uwaga! Promocja iHerb - 15% do końca stycznia!

Tylko do końca stycznia 2019 trwa super promocja na [iHerb] - 15% zniżki na kosmetyki, akcesoria do makijażu, bath & beauty, zioła, suplementy, na cały asortyment! Wystarczy wejść na stronę iHerb przez ten link aby otrzymać 15% rabatu na Twoje zamówienie. Jeżeli chcesz przeczytać więcej o trwającej promocji, zapraszam na naszego bloga.


mytaxi to serwis, który umożliwia Ci zamawianie taxi w sposób łatwy i przyjemny. Główną jego zaletą jest to, że możesz tego dokonać przy użyciu dedykowanej aplikacji na telefon z dowolnego miejsca, bez znajomości swojej aktualnej lokalizacji ani numeru telefonu do korporacji taksówkarskiej. Nie musisz też posiadać przy sobie gotówki, gdyż za kurs zapłacisz przez aplikację. mytaxi powstało w czerwcu 2009 roku i początkowo oferowało swoje usługi tylko na rynku niemieckim. Obecnie jej zasięg obejmuje 40 miast w Niemczech, a w skali międzynarodowej w Wiedniu, Graz, Salzburgu, Zurychu, Barcelonie, Madrycie, Warszawie, Krakowie i Waszyngtonie. W 2015 roku mytaxi ma być dostępna dla większej liczby polskich miast.

mytaxi dostępna jest na iOS, Android, Windows Phone i BlackBerry. Używa jej 10 milionów użytkowników oraz ponad 45.000 taksówkarzy, co czyni ją najpopularniejszą tego typu usługą. Co najważniejsze, korzystanie z mytaxi jest całkowicie bezpłatne. Aplikacja jest darmowa, a do zamawianych taksówek nie są doliczane żadne dodatkowe kwoty - płacisz dokładnie tyle samo jak gdybyś zamówił taksówkę z tradycyjny sposób. Co więcej, możesz cieszyć się jeszcze tańszymi a nawet darmowymi przejazdami. Sprawdź tutaj.

Jak to działa?

Kiedy pojawi się potrzeba skorzystania z taksówki, uruchamiasz mytaxi i na początek ustalasz adres odbioru. Można to zrobić przy pomocy wyszukiwarki tekstowej, używając mapy lub korzystając z geolokalizacji czyli odczytania Twojej bieżącej pozycji z GPS. W momencie gdy to robisz, aplikacja cały czas informuje Cię, jaki jest minimalny czas oczekiwania na taksówkę, jeśli zdecydujesz się taką zamówić. Jeżeli ustaliłeś już swoją lokalizację, klikasz [Potwierdź Adres Obioru ], a aplikacja przeniesie Cię na ekran podglądu zamówienia.

mytaxi - ustalenie adresu odbioru

Tutaj możesz ustalić kiedy taksówka ma się pojawić, wybrać formę płatności oraz cenę jaką chciałbyś zapłacić za km. W Polsce możesz wybierać w przedziale między 1.60zł a 2.40zł za kilometr. Jeżeli chcesz poznać szacunkową wartość przejazdu, musisz oczywiście podać cel podróży. Kalkulator wyznaczy wartość usługi zakładając najwyższą cenę za kilometr (2.40zł) oraz to, że cała podróż będzie miała miejsce w pierwszej strefie.

mytaxi - kalkulator kursu

Po ustaleniu tych i innych opcjonalnych parametrów klikasz [Zamów ]. W tym momencie system wyszukuje dla Ciebie taksówkę, kierując się tym, aby samochód dotarł do Ciebie możliwie najszybciej, był wysoko oceniony oraz oczywiście spełniał wszystkie kryteria jakie wybrałeś podczas procesu zamawiania. W momencie przyjęcia zamówienia przez kierowcę, zostajesz o tym natychmiast powiadomiony. Od tego momentu możesz śledzić na żywo trasę dojazdu kierowcy, na wskazany przez Ciebie adres. Widzisz także zdjęcie kierowcy, jego imię i nazwisko oraz model i numer rejestracyjny taksówki. Jeżeli z jakiegoś powodu potrzebujesz skontaktować się z kierowcą, od tej chwili możesz również do niego zadzwonić.