Jak płacić w za zakupy i usługi w Internecie?

W każdym serwisie zapłacisz kartą kredytową, a w niektórych tylko i wyłącznie kartą kredytową (lub wirtualną). Dlatego będzie to najlepsza opcja, aby uniknąć ewentualnych problemów podczas finalizacji zamówienia/opłaty za usługę. Karty kredytowe, od lat powszechnie stosowane na zachodzie, cieszą się coraz większą popularnością również w Polsce. Korzystanie z nich jest bardzo wygodnę i ma wiele zalet, z których w kontekście transakcji internetowych, największą jest chyba szybkość weryfikacji i finalizacji transakcji - jest ona niemal natychmiastowa. Dzieki temu, usługodawca może przystąpić do realizacji Twojego zamówienia bezpośrednio po dokonaniu przez Ciebie płatności, a Ty otrzymujesz swój towar czy usługę możliwie szybko. Właściwie używane karty kredytowe są również bardzo bezpieczne, a ewentualne spory transakcjne, zgodnie z polityką Visa czy Mastercard, rozstrzygane są zawsze na korzyść posiadacza karty. W sieci znajdziesz wiele artykułów opisujących wady i zalety kart kredytowych oraz jak korzystać z nich w sposób bezpieczny i odpowiedzialny - warto się z nimi zapoznać.

Jeżeli nie masz karty kredytowej i nie możesz lub nie chcesz jej posiadać, nic straconego. Oto jak sobie z tym poradzić.

Płać kartą debetową

Większość banków pozwala dokonywać płatności internetowych przy pomocy kart debetowych, choć domyślnie opcja ta jest wyłączona. Aby to zmienić, w mBanku w którym posiadam konto, należy zalogować się do serwisu transakcyjnego, następnie wybrać Moje Finanse –> Karty –> Konkretna Karta –> Limity autoryzacyjne –> Modyfikuj. Następnie ustawiamy limit dzienny oraz miesięczny na kwoty większe od przewidywanych wartości jakie będziemy przeznaczać na zakupy w Internecie. Jeżeli nie posiadasz konta internetowego lub nie lubisz z niego korzystać, zawsze możesz zadzwonić do swojego banku i poprosić konsultanta o odblokowanie transakcji internetowych dla Twojej karty debetowej, a on już wszystko wyjaśni i ustawi jak należy.

Zmiana limitów transakcji internetowych na karcie debetowej

Płać kartą wirtualną/doładowaniową

Istnieje też możliwość posiadania specjalnej karty, dedykowanej do transakcji internetowych. Większość banków posiada taką w ofercie pod nazwą “karty wirtualnej”, która imituje kartę kredytową, ale w rzeczywistości nie ma z nią wiele wspólnego. Różnica jest taka, że aby móc dokonać płatności taką karta, najpierw trzeba doładować jej konto. Jeżeli doładujesz kartę kwotą 500zł, następnie dokonasz transakcji na 300zł to na karcie zostanie 200zł, aż do momentu gdy doładujesz ją ponownie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają zaufania do kart kredytowych lub do samych siebie, z racji tego, że karta wirtualna nie może zaciągać kredytu ani też nie ma stałego dostępu do Twoich środków na koncie powiązanym.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w banku, a chciałbyś takie założyć, z czystym sumieniem polecam Ci mBank, tutaj wyjaśniam dlaczego.

Doładowanie wirtualnej karty kredytowej

PayPal

PayPal to darmowy serwis oferujący płatności online. Działa na zasadzie konta pre-paid, którym można płacić w większości serwisów zagranicznych jak i polskich. Paypal działa na rynku od lat i należy do najbezpieczniejszych form płatności internetowych. Doładowania konta możemy dokonać za pomocą zwykłego przelewu bankowego, e-płatności lub oczywiście przy pomocy karty kredytowej. Doładowanie konta czy też dokonywanie płatności jest całkowicie darmowe, opłatom podlega jedynie wypłacenie pieniędzy z konta PayPal.

Doładowanie konta

Niektóre serwisy pozwalają na doładowanie swojego konta określoną kwotą pieniędzy, którymi później można płacić za zakupy czy usługi. Jeżeli masz wystarczająco dużo gotówki i nie przeszkadza Ci, że część Twoich pieniędzy zalega na koncie z którego korzystasz od czasu do czasu ta opcja jest dla Ciebie. Doładowujesz raz, korzystasz szybko i wygodnie bez przekierowań to strony banku i wpisywania kolejnego hasła.