Co to jest Booking i jak działa?

Booking.com


Uwaga! Promocja iHerb - 15% do końca stycznia!

Tylko do końca stycznia 2019 trwa super promocja na [iHerb] - 15% zniżki na kosmetyki, akcesoria do makijażu, bath & beauty, zioła, suplementy, na cały asortyment! Wystarczy wejść na stronę iHerb przez ten link aby otrzymać 15% rabatu na Twoje zamówienie. Jeżeli chcesz przeczytać więcej o trwającej promocji, zapraszam na naszego bloga.


Booking.com to najpopularniejszy serwis internetowy służący do rezerwacji zakwaterowania online. Platforma działa nieprzerwanie od 1996 roku, a każdego dnia za jej pośrednictwem dokonuje się ponad milion rezerwacji na całym świecie. Z uwagi na swoje doświadczenie i pozycję na rynku, serwis może zaoferować bardzo dobre ceny noclegów zarówno w 5-gwiazdkowych hotelach, jak również w prywatnych pensjonatach czy apartamentach. Platforma Booking.com jest dostępna w 40 językach i jest na niej zarejestrowanych ponad 1 068 016 obiektów w 227 krajach i regionach. Interfejs serwisu jest dobrze dopracowany, umożliwia wyszukiwanie i filtrowanie ofert po wielu różnych parametrach oraz łatwe zarządzanie swoimi rezerwacjami, jak chociażby jej anulowanie.

Jak działa Booking

Booking to typowy ‘agregat/wyszukiwarka ofert’ działająca na tej samej zasadzie co np. ceneo.pl, tylko w obszarze rezerwacji noclegów, a nie zakupów. Sam serwis nie posiada żadnego hotelu, wszystkie oferty pochądzą z działających na własną rękę obiektów. Polega to na tym, że taki hotel posiada swoją stronę internetową, istnieje w mediach społecznościowych, reklamuje się w Internecie, ale nadal bardzo cieżko jest mu dotrzeć ze swoją ofertą do klienta, gdyż konkurencja jest ogromna. Wystawia więc swoją ofertę również na serwisach takich jak Booking.com, przeważnie też w dużo niższej cenie, po to aby zwiększyć szanse na zwrócenie uwagi klienta. Hotel wie, że Booking.com codziennie odwiedzają miliony użytkowników i część z nich może trafić również na ich ofertę i potencjalnie z niej skorzystać. Serwis zapewnia im bardzo dobrą platformę do obsługi rezerwacji oraz jej anulowania, a użytkownikowi spójny interfejs do rezerwacji noclegu w dowolnym hotelu, w dowolnym miejscu na Ziemi. Korzyści są obustronne. Dlatego też hotelowi opłaca się wystawić nawet dużo niższą ofertę w takim serwisie, po to żeby zyskać więcej klientów i budować w ten sposób swoją markę, natomiast Booking.com dostaje prowizję od każdej rezerwacji dokonanej przez ich serwis - prowizję płaci Hotel, nie zostaje ona doliczana do ceny rezerwacji prezentowanej na stronie.

Booking.com po polsku


Booking.com po polsku

Treść serwisu Booking może być wyświetlana całkowicie po polsku. Najprawdopodobniej, kiedy po raz pierwszy odwiedzisz ich stronę, przeglądarka sama zdecyduje o tym, aby prezentować zawartość serwisu w języku polskim - decyzja ta jest podejmowana na podstawie Twojej przybliżonej lokalizacji, której przeglądarka internetowa jest świadoma. Jeżeli jednak korzystasz z Internetu w innym kraju, lub połączenie przechodzi przez zagraniczne serwery, domyślny jezyk strony może być inny. Aby go zmienić, u góry strony kliknij w wyświetlającą się flagę [1], a następnie wybierz język polski [2] lub [3].


Booking.com pl

Do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko, tego aby ceny również wyświetlały się w polskiej walucie. Aby to osiągnąć, kliknij w obecnie ustawioną walutę, tuż obok flagi języka [1], a następnie znajdź i wybierz polską walutę, czyli : [2] lub [3]. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na jeszcze jedno ustawienie, dotyczące mianowicie sposobu wyświetlania cen. Domyślnie zawierają one tylko podstawową stawkę hotelową za dobę pobytu. Przeważnie nie jest to cena całkowita - podczas finalizacji rezerwacji zostanie do niej doliczona opłata klimatyzacyjna plus ewentualnie jakiś podatek. Przeważnie są to bardzo małe kwoty, od kilku do kilkunastu zł, ale aby mieć całkowitą jasność przy wyborze hotelu jaka jest jego cena, warto zaznaczyć opcję Include all tax and charges [4], czy też już w języku polskim: Uwzględnij wszystkie opłaty i podatki. W ten sposób, pod koniec rezerwacji nic nas już nie zaskoczy.

Kod rabatowy Booking ….

…nie istnieje. Booking nigdy nie miał takiej funkcjonalności wprowadzania kodów promocyjnych uprawniających do dodatkowej zniżki. Robiłem rezerwację przez ten serwis wiele razy, za każdym razem szukałem, próbowałem linków z Internetu i nigdy nic nie działało. W sieci jest mnóstwo stron z kodami promcyjnymi do przeróżnych sklepów i serwisów. Znajdziesz u nich również rzekome kody rabatowe Booking, ale gdy już wejdziesz na stronę, żeby zdobyć ten kod, albo sie okazuje, że taki wpis już nie istnieje, albo wciskają Ci jakąś zniżkę, która jest dostępna dla wszystkich użytkowników Booking.com i wcale nie potrzebujesz do tego żadnego kodu ani wejścia na stronę przez specjalny link. Służy to tylko nabijaniu statystyk takim serwisom oraz ewentulane profity z tytułu polecenia Tobie strony Booking.com. Szkoda czasu.

Booking - kontakt i telefon


Booking telefon

Może się zdarzyć tak, że po rezerwacji albo w trakcie będziesz miał jakieś pytania, na które nie znajdziesz odpowiedzi i zwyczajnie zechcesz zadzwonić do Booking po pomoc. Okazuje się, że nie jest to takie łatwe, gdyż co prawda numer telefonu do infolinii Booking.com jest na ich stronie, ale trochę ukryty i aby się do niego dostać, trzeba trochę poklikać. Zacznij od strony głównej i linku [Kontakt] na dole strony w stopce.


Booking telefon

Następnie Twoim oczom ukaże się strona z kategoriami “problemu” jaki chcesz rozwiązać. Wybierz [Odwiedź nasze centrum pomocy] w kategorii “Masz pytanie”. Następnie na kolejnej stronie, przewiń trochę dalej aż do przycisku [Nadal potrzebujesz pomocy?] i kliknij w niego. W końcu jest, numer telefonu Booking powinien się wyświetlić w mniej więcej ten sposób:


Booking telefon