Rodzaje płatności w mytaxi

Znasz ten problem kiedy musisz zamówić taxi, a nie masz przy sobie gotówki? Albo co gorsza, chcesz zapłacić za kurs, sięgasz do kieszeni, a tam pusto…. Z mytaxi nie będziesz miał tego typu problemów. Aplikacja oferuje 3 rodzaje płatności:

  • gotówką
  • kartą
  • poprzez aplikację

Składając zamówienie możesz z góry określić jak zamierzasz zapłacić za kurs. Jeżeli decydujesz się płacić gotówką lub poprzez aplikację, nie musisz specjalnie zwracać uwagi na tę opcję podczas składania zamówienia, gdyż każdy taksówkarz mytaxi akceptuje gotówkę oraz płatność przez aplikację. Jeżeli natomiast zamierzasz użyć karty kredytowej lub debetowej powinieneś zaznaczyć to jeszcze przed złożeniem zamówienia. Dzięki temu system weźmie pod uwagę tylko te taksówki, które posiadają terminal, a Ty unikniesz niepotrzebnych kłopotów.

Ponieważ każdy z nas doskonale wie jak poslugiwać się gotówką czy też kartą płatniczą, tylko kilka słów o płatności przez aplikację, która jest najciekawszą opcją posiadającą sporo zalet. mytaxi nie dysponuje “kontem”, które można doładować jakąś kwotą i z którego później będą pobierane pieniądze. Oferuje za to dwa alternatywne źródła finansowania: karta płatnicza oraz konto Paypal. Aby skonfigurować płatność przez aplikację przejdź do [Profil–>Płać przez Aplikację ], a następnie wybierz między [Karta płatnicza ] a [Paypal ]. Od tej chwili, płacąc przez aplikację, pieniądze będą pobierane ze wskazanego przez Ciebie źródła.

mytaxi - płatność przez aplikację

Płatność przez aplikację posiada 3 główne zalety. Po pierwsze szybkość i wygoda - nie musisz mieć odliczonej kwoty, nie musisz czekać aż taksówkarz obliczy i znajdzie resztę, nie musisz czekać na terminal ani wstukiwać pinu do karty, itd. Klikasz zapłać i zrobione, natychmiast. Po drugie bezpieczeństwo. Przy każdej płatności kartą kredytową, przekazanie jej osobie trzeciej niesie potencjalne ryzyko skopiowania karty lub jej numeru wraz z kodem CCV, co następnie grozi niepożądanym transakcjom. Płacąc przez aplikację ani przez chwilę kierowca nie ma dostępu do Twojej karty kredytowej ani jej danych. Po trzecie napiwki. Jeżeli należysz do tych osób, które lubią nagradzać swoich usługodawców napiwkami to ta opcja jest dla Ciebie. Po dotarciu do celu, aplikacja wyświetli Ci podsumowanie kursu wraz z kwotą należności za kurs oraz możliwością dorzucenia napiwku. Do wyboru masz trzy pozycje - 10, 15 lub 20 procent od ceny przejazdu. Zwyczajnie zaznacz jedną z nich, a aplikacja wyświetli Ci wartość napiwku w złotówkach. W każdej chwili możesz zmienić swój wybór lub zrezygnować z napiwku. Jeżeli jeteś gotowy, wybierasz [Zapłać ] i gotowe.