Zalety mytaxi

Lokalizacja. Niby zawsze powinieneś wiedzieć, gdzie jesteś… a jednak. Czasem zdarza się, że nie wiesz. Niby orientujesz się, że to centrum miasta, ale nazwy ulicy nie znasz lub nie pamiętasz. Czasem też, nie możesz dogadać się z operatorem centrali, bo on żąda nazwy ulicy, a Ty widzisz tylko przystanek na którym jesteś. A czasem po prostu zbyt dobrze się bawisz. Z mytaxi nie musisz wychodzić z lokalu, szukać tabliczek z nazwą ulicy ani pytać się przechodniów o adres - aplikacja zlokalizuje Cię sama i zrobi to tak dokładnie, że samochód podjedzie dokładnie “pod Ciebie”.

Prostota i szybkość. Aplikacja mytaxi jest bardzo intuicyjna i przejrzysta, a ilość akcji potrzebnych do złożenia zamówienia ograniczona jest do minimum. W przypadku gdy zamawiasz taksówkę w to samo miejsce co ostatnio są to tylko dwa kroki: potwierdzenie lokalizacji oraz złożenie zamówienia. Omija Cię zatem konieczność dodzwonienia się do korporacji taksówkarskiej oraz potwierdzenia adresu i numeru telefonu. Poza tym, zamawiając taxi przez telefon może się zdarzyć, że taksówka przyjedzie dopiero za pół godziny, a Ty potrzebujesz jej teraz. Dzwonisz więc do następnej korporacji, a czas płynie. Tymczasem mytaxi, po otrzymaniu zlecenia, błyskawicznie wyszukuje wolną taksówkę, która przyjedzie do Ciebie najszybciej pomijając to do jakiej floty należy.

mytaxi - podgląd zamówienia

Ulubiony kierowca. Ludzie są różni, włączając w to Ciebie i taksówkarzy. Jedni lubią pieski a inni kotki. Ty lubisz spokój i ciszę, a taksówkarz jest krzykliwym gadułą. Ty jesteś niepoprawnym optymistą, a on wiecznie marudzącym czarnowidzem. Że nie wspomnę już o poglądach politycznych. Nawet kilkominutowa podróż z towarzyszem o zgoła odmiennym światopoglądzie może być lekko mówiąc nieprzyjemna. Co innego gdy trasę pokonujemy z osobą, z którą nadajemy na tych samych falach, z tą sama energią, etc. Podróż minie błyskawicznie, a Ty będziesz zawiedziony, że już musisz wysiadać :) Właśnie na takie okazje została stworzona opcja dodania kierowcy do ulubionych. Przy następnym zamówieniu taksówki, Twój ulubiony kierowca będzie miał pierwszeństwo w podjęciu realizacji Twojego zamówienia. Możesz mieć oczywiście całą listę ulubionych kierowców i dzięki temu, mieć pewność, że każda podróż taksówką będzie miła i przyjemna.

Szacunkowy koszt przejazdu. Zamawiając taksówkę z mytaxi, opcjonalnie możesz od razu podać cel podróży. Posiadając tę dodatkową informację, aplikacja jest w stanie oszacować przybliżony koszt Twojej podróży. Dla uproszczenia, wyliczenie oparte jest o dwa założenia: cała podróż odbywa się wg pierwszej taryfy oraz koszt za kilometr wynosi 2.40zł. Jeżeli więc Twój przejazd odbywa się w dzień oraz jesteś pewien, że cała trasa leży w pierwszej strefie, za Twój kurs na pewno nie zapłacisz więcej niż pokazuje estymacja z mytaxi. Jest to dość przydatna funkcja, gdy dysponujesz ograniczonymi środkami i zastanawiasz się czy starczy Ci na taksówkę.

Płatność przez aplikację. Zamawiając taksówkę w tradycyjny sposób zawsze musisz mieć przy sobie gotówkę z racji tego, że na polskim rynku istnieje bardzo mało korporacji które umożliwiają dokonania płatności kartą lub w inny bezgotówkowy sposób. Korzystając z mytaxi, nie musisz mieć ze sobą ani pieniędzy ani karty kredytowej - możesz zapłacić przez aplikację. Wystarczy, że wcześniej doładujesz konto, a później korzystasz szybko, bezpiecznie i wielokrotnie. Do opłaty za przejazd możesz oczywiście dołączyć napiwek, jednym kliknięciem na ekranie telefonu. Bez odliczania kwoty, bez wydawania reszty ani przeciągania karty kredytowej. Naturalnie jeżeli wolisz, możesz zapłacić gotówką.

Kontakt z kierowcą. mytaxi wysyłając do Ciebie taksówkę, załącza również dane kierowcy, który po Ciebie jedzie. Nie jest to już anonimowa osoba - otrzymujesz imię, nazwisko oraz telefon kierowcy. Masz więc możliwość skontaktowania się z nim w dowolnym momencie i uzgodnienia jakichś dodatkowych szczegółów przejazdu. Jeżeli przydałaby Ci się pomoc w zniesieniu bagażu po schodach lub potrzebujesz dodatkowych 10 minut, teraz możesz poinformować o tym swojego kierowcę. Również fakt, że wiesz jak ta osoba się nazywa również pozytywnie wpływa zarówno na Twoje samopoczucie jak i zachowanie kierowcy podczas wspólnego przejazdu.

Śledzenie samochodu. Od momentu złożenia zamówienie aż po dotarcie do punktu docelowego masz możliwość śledzenia Twojej taksówki. W dowolnym momencie możesz sprawdzić gdzie znajduje się taksówka, niezależnie od tego czy już w niej siedzisz czy ta dopiero do Ciebie jedzie. Jeżeli dopiero oczekujesz na przyjazd, oprócz śledzenia pojazdu na mapie mytaxi wyświetli Ci za ile minut możesz spodziewać się dotarcia do Ciebie taxi, a gdy to się stanie otrzymasz dodatkowe powiadomienie. Odpowiednio, gdy siedzisz już w taksówce otrzymujesz informację o prędkości poruszania się oraz o tym ile czasu zajmie wam dotarcie na miejsce.

Społeczność. Po zakończeniu kursu, każdy użytkownik mytaxi może ocenić kierowcę oraz jego auto. Obaj mogą otrzymać od jednej do 5 gwiazdek oraz kilka słów recenzji. Zachowanie kierowcy oraz stan jego auta powinno znaleźć odzwierciedlenie w końcowej ocenie. Dzięki temu, zamawiając przejazd masz wybór z kim pojedziesz i możesz np. zaznaczyć, że życzysz sobie tylko 5-cio gwiazdkowych taksówkarzy, jeżeli cenisz sobie tylko wysokiej jakości usługi. Z kolei taksówkarze mają silną motywację aby być miłym człowiekiem a swoje auta utrzymywać w czystości i nienagannym stanie technicznym, co prowadzi do ogólnego wzrostu jakości.

mytaxi - opcje zamówienia

Opcje dodatkowe. Jak już wspomniałem wcześniej, zamawianie z mytaxi jest bardzo proste i szybkie. Aby te dwie cechy zmaksymalizować, aplikacja używa kilku domyślnych ustawień m.in. zakłada, że chcesz otrzymać taksówkę jak najszybciej, z całego zakresu cenowego oraz bez preferencji co do kierowcy. Wszystkie te ustawienia jak i kilka innych możesz jednak dowolnie dostosowywać do aktualnych potrzeb. Możesz więc poprosić o taksówkę:

  • na konkretny dzień i godzinę
  • za konkretną kwotę za kilometr
  • na lotnisko
  • tylko z ulubionym kierowcą
  • tylko 5-cio gwiazdkowe auto
  • ekologiczną
  • busa
  • która dostarczy przesyłkę
  • która przewiezie małe zwierzę

Jeżeli z wybranych przez Ciebie preferencji zamierzasz korzystać częściej, zawsze możesz ustawić je jako domyślne, tak aby całego procesu nie powtarzać przy następnym zleceniu.

Zobacz również jak zdobyć kod rabatowy.