Co warto kupić na iHerb?


Produkty RAW

Dieta RAW uznawana jest za najzdrowszy i najbardziej naturalny styl odżywiania. Zakłada on, że spożywane są tylko takie produkty, które nie zostały poddane obróbce termincznej. Wg badań, podgrzanie produktów roślinnych już do temperatury 42 stopni skutkuje utratą nawet kilkudziesięciu procent witamin oraz enzymów ważnych dla prawidłowego trawienia. Ponadto wysokie temperatury zmieniają strukturę jedzenia (np. łańcuchy peptydowe), przez co nasz organizm może mieć problemy z prawidłowym rozpoznaniem oraz wykorzystaniem składników odżywczych. Jednym z najzdrowszych i najbardziej popularnych produktów RAW jest surowe kakao.

Produkty bezglutenowe

Produkty bezglutenowe

Dieta pozbawiona glutenu to jeden z najbardziej “gorących tematów” ostatnich lat. Można go tolerować, nie tolerować, mieć na niego alergię albo w ogóle nie wiedzieć o co chodzi. Jedni wierzą w jego negatywne działanie, drudzy nie wierzą, a wręcz go wyśmiewają - jak zawsze najlepiej przekonać się samemu. Dla każdego natomiast może być zaskakujące w jak wielu dostępnych dzisiaj produktach znajduje się gluten. Wydawało by się, że można go znaleźć wyłącznie w produktach mącznych takich jak pieczywo, makarony czy ciasta, a tymczasem można go spotkać praktycznie wszędzie: w czekoladzie, przetworach mięsnych, sosie sojowym, chipsach, gotowych daniach i wielu wielu innych produktach. Jeżeli więc z jakiegoś powodu poszukujesz produktów bezglutenowych, na iHerb znajdziesz ich całe mnóstwo.

Produkty wegańskie

Dieta wegańska to taka, która składa się tylko i wyłącznie z pożywienia pozyskiwanego z roślin. Weganie nie używają ani nie konsumują żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego, a więc nie tylko mięsa, ale też jaj, mkleka czy nawet miodu. Taki styl odżywiania jest stosukowo prosty do wdrożenia oraz nie wymaga zwiększonych nakładów finansowych czy przeprowadzki do dużego miasta. Wystarczy dobrze zaopatrzony warzywniak i kilka nowych pomysłów na posiłki, których w Internecie znajdziemy całe mnóstwo. Nie mniej jednak, nie samym chlebem człowiek żyje i im większa rozpiętość potraw, przekąsek i smaków tym lepiej i przyjemniej. Pomimo że weganizm jest już bardzo popularny również w Polsce i rynek stara się nadążyć za nowymi potrzebami konsumentów, to na pewno możecie tu znaleźć coś czego u nas jeszcze nie ma.

Superfoods

Mimo, że nie istnieje, żadna naukowa czy medyczna definicja, za “superfoods” uznaje się różnego rodzaju pożywienie, które jest prawdziwą bombą witaminową, zawierającą ogromne ilości antyoksydantów, polifenoli, witamin i minerałów. Mówi się też, że jest to jedzenie “gęste odżywczo”. Spożywanie go redukuje ryzyko chronicznych chorób, wydłuża życie, a ludzie którzy go jedzą są szczuplejsi i zdrowsi niż Ci, którzy tego nie robią. Pośród polskich Superfoods możemy wyróżnić m.in. buraki, jarmuż, czosnek czy miód. Jeżeli chcesz spróbować czegoś nowego, to będą to jagody acai, goji, spirulina, chlorella, noni, nasiona chia, maca czy trawa przeniczna. Wszystko dostępne w formie soków, owoców, ziaren, czy pudrowej posypki.

Witaminy iHerb

Suplementy diety

iHerb to najlepsze miejsce do zakupu suplementów diety. Wybór jest ogromny - znajdziemy tu wszystkie najlepsze marki, wiele pozycji dla vegan, alergików oraz kobiet w ciąży. Ceny są zawsze bardzo atrakcyjne, tak dla pojedynczych pozycji jak i w zestawach. Kupując na iHerb otrzymujesz towar przetrzymywany w klimatyzowanych magazynach i masz pewność, że jest opatrzony maksymalnie długą datą przydatności - średni czas zalegania towaru w magazynie nie przekracza trzech miesięcy. Wszystkie produkty są doskonale opisane poczynając na zawartości witamin i minerałów, poprzez potencjalne substancje uczulające, na składzie kapsułki kończąc. Sklep jest świetnie zaopatrzony w produkty Now Foods - bardzo popularnej w Polsce marki, a ceny znacznie lepsze. Np. Now Foods Special Two, 240 kapsułek za 100 zł.

Produkty ziołowe

Fitoterapia czyli leczenie przy pomocy ziół znane jest ludziom od tysięcy lat. Niegdyś wiedza, oparta o eksperymentalne stosowanie tych roślin, znana tylko nielicznym, dzisiaj jest powszechnie dostępna i w wielu przypadkach poparta naukowo. Zainteresowanie ziołami jest bardzo duże i obecnie stanowią one realną alternatywę dla leczenia farmakologicznego. Powszechnie uważa się, że zioła czy też leki na nich oparte so mniej toksyczne i posiadają mniej skutków ubocznych niż leki syntetyczne. Zwolennicy tego podejścia, na pewno znajdą tu wszystko czego potrzebują. Np. Now Foods Pau D’ Arco, 250 kapsułek za 48 zł.

Ayurveda

Ayurveda (ajurweda) to system starożytnej medycyny hinduskiej, siegający swymi początkami nawet 3 tysięcy lat przed naszą erą. Ajurweda zajmuje się zdrowiem fizycznym, psychicznym i duchowym - filozofia ta zakłada, że człowiek jest czymś więcej niż tylko ciałem i umysłem - jest integralną częścią wszechświata. Na iHerb znajdziesz większość preparatów używanych w Ajurwedzie, zarówno do przeprowadzenie terapi oczyszczających, masaży oraz innych zabiegów ajurwedyjskich. Ashwagandha, Neem, Triphala, Brami, Guduchi to tylko niektóre z nich. Np. Now Foods, Ashwagandha, 90 kapsułek za 48 zł.

Kosmetyki nietestowane na zwierzętach

Kosmetyki nietestowane na zwierzętach

Kosmetyki bez okrucieństwa. Nie jest tajemnicą, że nie tylko w przemyśle farmaceutycznym ale również kosmetycznym, zanim produkt trafii do testowania przez ludzi, lwia część weryfikacji przeprowadzana jest na zwierzętach, które nie dość, że przeważnie trzymane są bardzo złych warunkach, to jeszcze muszą codziennie znosić traktowanie ich przeróżnymi chemikaliami, którą są częścią składową późniejszych szamponów, kremów czy tuszu do rzęs.

Produkty dla dzieci

Każdy rodzic przyzna, że zdrowie jego dzieci jest najważniejsze i nie warto chodzić tu na ustępstwa. Dieta dziecka powinna być urozmaicona, bogata w składniki odżywcze i witaminy, dzięki którym maluch może prawidłowo się rozwijać. W pierwszych miesiącach, czy nawet latach swojego życia, małe dziecko rośnie bardzo szybko, co powoduje zwiększone zapotrzebowanie chociażby na wapń. Z drugiej strony, jego układ trawienny, ciągle jeszcze nie radzi sobie z pewną grupą pokarmów, a organizm jest podatny na schorzenia wynikające ze zbyt dużej zawartość pewnych składników w diecie, takich jak sól czy cukier. Dlatego też, dla małych dzieci przygotowywane są specjalne produkty z dobrze zbilansowanymi składnikami odżywczymi, które zapewnią optymalny rozwój naszych pociech.