Czarny piatek 2016, czyli co to jest black friday?


Czarny piątek w Polsce

Black friday, czyli czarny piątek w Polsce, to zwyczaj zwykle jednodniowych, ale bardzo dużych przecen i wyprzedaży, który przywędrował do Polski, a jakże by inaczej, ze Stanów Zjednoczonych. Czarny piątek jest już bardzo mocno zakorzeniony w kulturze amerykańskiej, obchodzony od wielu lat, jest pierwszym dniem bożonarodzeniowych wyprzedaży, w którym miliony Amerykanów, dosłownie rzucają się do sklepów, gdzie toczy się regularna bitwa o ograniczoną liczbę produktów w bardzo okazyjnych cenach, poczynając od skarpet, poprzez tostery, lodówki, telewizory i konsole do gier, a na samochodach kończąc. To tak jak w Polsce dzień otwarcia nowej Biedronki czy Lidla, tylko w skali całego kraju, a nie jednej miejscowości - istny armagedon :)

Black Friday w Polsce, jak i w Ameryce, “obchodzony” jest tuż po święcie dziękczynienia, które zawsze przypada na czwartek, a dokładnie czwarty czwartek listopada. Czarny piątek w Polsce, dopiero zaczyna raczkować. Promocje w sklepach nie są tak duże, albo nie ma ich wcale, to też chętny do udziału w tej imprezie jest znacznie mniej. Tym nie mniej, niektóre sklepy, przeważnie duże marki oferują z tej okazji, nieraz całkiem okazałe zniżki. Warto więc jednak zajrzeć na stronę naszego ulubionego producenta ubrań, albo wstrzymać się z zamiarem kupna telewizora czy innej elektroniki do tego dnia, gdyż może się to okazać bardzo opłacalne. Nawet Lidl i Biedronka obchodzą czarny piątek.

Czarny piątek w sklepie iHerb


Czarny piątek iHerb w Polsce

iHerb również przygotował zniżkę z okazji Black Friday, aczkolwiek jak na amerykańskie standardy nie jest on zbyt okazała, gdyż wynosi tylko 10% i tylko w przypadku gdy wartość zamówienia przekroczy $40. Jeżeli więc jesteś nowym klientem iHerb, to znaczy nie robiłeś u nich jeszcze żadnych zakupów, to lepiej skorzystać z kodu rabatowego PJN033, który daje pewny rabat w wysokości 10% niezależnie od wielkości zamówienia. Jeżeli natomiast, kupowałeś/aś już na iHerb to, do środy możesz skorzystać z kodu: GreenFriday. Podane kody nie łączą się ze sobą.