Najlepsza bankowość mobilna + 150zł na start!


Logo mBank

Posiadam konto w mBanku od 15 lat, przez ten czas z racji różnych potrzeb i powiązanych produktów, miałem okazję przetestować też kilka innych banków takich jak PKO BP, Citi Bank czy ING - wg mojej oceny, żaden z nich nawet nie zbliża się do jakości prezentowanej przez mBank. Gwoli ścisłości mówię tu głównie o bankowości internetowej i mobilnej, bo należę do osób, które lubią sobie życie ułatwiać i niecierpią stać w kolejkach;)

Bankowość elektroniczna mBanku jest po prostu taka jaka być powinna - łatwo dostępna, szybka, intuicyjna i bezpieczna. Ich inerfejs użytkownika zawsze był prosty i ergonomiczny, ale po ostatniej przebudowie ok. 2 lat temu dodatkowo wzniósł się na kolejny poziom i bije konkurencję na głowę, stale i bezlitośnie. Wyszukiwanie przelewów czy transakcji kartą jest błyskawiczne i banalnie proste, bez zbędnych pytań i checkboxów. Robiąc nowy przelew system automatycznie podpowiada Ci twoich dotychczasowych kontrahentów i jednocześnie prezentuje bardzo oszczędny, okrojony do minimum formularz - dla porównania, w ING formatka do przelewu ma chyba ze dwie strony i 30 linijek pól i kwadracików…. Poza tym jeżeli chcesz co kolwiek załatwić - lokatę, kredyt, nową kartę, zmianę limitów, doładować konto GSM, zmienić adres, otworzyć/zamknąć rachunek, zamówić pizzę - wszystko, dosłownie wszystko zrobisz bez wychodzenia z domu. Równie szybko i przyjemnie.

mTransfer, czyli usługa szybkich płatności w cudowny sposób ułatwia i przyspiesza zakupy w internecie, bez konieczności przepisywania dancyh sklepu, numeru zamówienia czy kwoty transakcji. Odpada stres związany z popełnieniem błędu przy przeklepywaniu danych oraz czas oczekiwania na zaksięgowanie przelewu - dzięki temu twoje zamówienie zostanie zrealizowane bez błędów i możliwie szybko.

Aplikacja mobilna mBanku trzyma wysoki poziom interfejsu internetowego - zrobisz tam co potrzebne do codziennej obsługi swoich finansów. Dodatkowo nie musisz ze sobą nosić karty debetowej bo z 70% bankomatów dostępnych w Polsce wypłacisz pieniądze tylko przy użyciu swojego telefonu i to zawsze za darmo. Aplikacja jest bezpieczna, intuicyjna i bardzo szybka.


mBank karta z pizzą

Dodatkowo fajny bajer jaki na Ciebie czeka to personalizacja Twojej karty debetowej, również za friko. Możesz sobie zrobić fajny plastik z Hello Kitty albo z tłem w formie…. nie wiem, pizzy :)

Jeżeli więc jesteś studentem czy też po prostu masz mniej niż 25 lat i potrzebujesz sprawnego konta bankowego z którego chcesz korzystać łatwo i przyjemnie, polecam Ci konto młodzieżowe w mBanku. Możesz je założyć w 100 procentach zdalnie rejestrując się na stronie mBanku pod tym adresem.

Oczywiście, istnieją banki, których oferta w danym momencie jest w 100% darmowa, bez konieczności robienia 5 transakcji miesięcznie czy też minimalnej kwoty wypłat z bankomatów (50zł w mBanku), ale uwierz mi, że jakość ich usług, szybko przekona Cię, że nie warto było oszczędzać tych potencjalnych 4zł miesięcznie ;) Z resztą 5 transakcji miesięcznie to na prawdę mało i ciężko mi sobie wyobrazić, żeby w dzisiejszych czasach ktokolwiek miał problem ze spełnieniem tego prostego warunku.


Tabela opłat mBank

Jeżeli masz już więcej niż 25 lat, nic straconego, oferta mBanku nadal oferuje Ci te same dobrodziejstwa co dla młodych, wymaga jedynie comiesięcznego zasilania konta kwotą 1000zł tak aby konto pozostało darmowe. Jeśli posiadasz już pracę, to pewnie co najmniej taka sumka ląduje u Ciebie na koncie przynajmniej raz w miesiącu, w przeciwnym wypadku mBank skubnie Ci 5zł każdego miesiąca, w którym nie udało Ci się zasilić konta odpowiednią kwotą. Nadal warto INMHO. Tutaj możesz założyć normalne konto w mBanku, przewidziane dla twojej grupy wiekowej.

Ostatnia opcja jest dla osób prowadzących lub zakładających własną działalność, jeżeli jesteś w tej grupie, mBank ma dla Ciebie przygotowaną opcję konta firmowego. Podobnie jak przy kontach indywidualnych tak i przy firmowym, konto może być całkowicie darmowe, przez pierwsze 24 miesiące lub zawsze, jeżeli tylko będziesz opłacał regularnie ZUS, ale nie tylko. Tutaj wariantów jest na prawdę dużo i dość często się zmieniają, dlatego nie będę się tu rozpisywał gdyż za moment może się to okazać już nieaktualne. Najlepiej zapoznaj się z nimi tuż przed założeniem konta na stronie banku. Aby założyć konto firmowe wypełnij formularz na stronie mBank

Podczas zakładania nowego konta, istnieje możliwość podania numeru znajomego, który polecił Ci usługi mBanku - będę bardzo wdzięczny, jeżeli podasz tam numer mzw, dzięki temu mbank będzie wdzięczny nam:) Oczywiście trzeba jeszcze zaznaczyć ptaszynkę o ochronie danych - spokojnie, chodzi tylko o to że ktoś skorzystał z naszego polecenia i wykonał (jeśli wykonał…) 5 dowolnych transakcji na swoim rachunku - żadnych dane dane osobowe czy adresowe nie zostaną nam ani nikomu innemu przekazane. NIE jesteś też zobowiązany do wykonania tych 5 transakcji, po prostu jeżeli tego nie zrobisz, mBank nie będzie wdzięczny :(


Poleć mBank

Jeżeli z jakiegoś powodu, nie masz ochoty wskazywać naszej strony jako osoby polecającej, to też jest to totalnie OK - i tak, jako wieloletni zadowolony klient, cieszę się, że mogę Ci polecić usługi mBanku.

Promocje

Na koniec warto pamiętać o tym aby przed założeniem konta sprawdzić aktualne akcje promocyjne prowadzone przez mBank. Bardzo często jest to możliwość przygarnięcia 150-300 zł w zależności od konta, za jakieś bardzo proste rzeczy typu 5 transakcji w ciągu 30 dni lub zasilenie konta kwotą 500zł. Jest to więc niewielki wysiłek, który bardzo często i tak byśmy ponieśli normalnie korzystając z konta, a dodatkowo możemy zarobić pare stówek. Bonus przelewany jest na konto po ok. 20 dniach od spełenienia warunków.