Najlepsze sklepy internetowe


Zakupy w internecie

Już ponad dwadzieścia lat temu zaczął się proces przenoszenia zakupów do Internetu. Na początku, ludzie podchodzili do tego dość niepewnie, nie mając jeszcze zaufania do ‘wirtualnych sprzedawców’, bo też nie było na czym go oprzeć. Rok za rokiem, internetowych sklepów przybywało, a ich klientów coraz więcej. Dzisiaj zakupy w sieci są tak samo powszechne i normalne jak kupowanie bułek w spożywczaku.
Na korzyść zakupów online przemawiają przede wszystkim: nieskończony wybór produktów, brak konieczności wychodzenia z domu, szybkość i wygoda. Oczywiście są rzeczy, które wolimy najpierw zobaczyć na własne oczy, dotknąć, przymierzyć, powąchać… ale jest też cała lista rzeczy, dla których nie ma to większego sensu - do listy tej zdecydowanie należą produkty z kategorii ‘bath and beauty’, czyli to co dziewczyny lubią najbardziej :)

iHerb


iherb

A skoro już przy kosmetykach jesteśmy to nie sposób nie wspomnieć tutaj o najlepszym miejscu gdzie takie produkty możemy kupić… Sklep iHerb to prawdziwa perełka jeżeli chodzi o wybór oraz ceny produktów przeznaczonych do pielęgnacji ciała. iHerb jest uwielbiany i polecany przez znane bloggerki, które regularnie testują nowe pomadki, kremy, balsamy itp, itd. a na iHerb, mają dobre ceny i produkty, których na próżno szukać w polskich sklepach. Poza kosmetykami, można tam kupić zdrową żywność, produkty dziecięce, zioła, suplementy diety oraz wszystko to co związane jest ze zdrowiem. Znajdziesz tam wszystko, nawet wg najbardziej wymagających kryteriów. Produkty wegańskie, nietestowane na zwierzętach i ‘fair traid’. iHerb jest amerykańskim sklepem, ale wysyła paczki na cały świat również do Polski. Przesyłka jest bardzo tania (poniżej $4), a za zamówienie do $80 nie płaci się cła ani podatku VAT. Przeczytaj nasz poradnik jak robić zakupy na iHerb aby wyciągnąć z tego sklepu jak najwięcej ;)

AliExpress

Na AliExpress jest wszystko. Dosłownie. Jest to serwis internetowy, trochę podobny do polskiego Allegro, na którym kupisz produkty prosto od chińskich producentów. Nie płacąc pośrednikom (takim jak sprzedawcy na Allegro właśnie) otrzymujesz rzeczy w dużo niższej cenie. Duuuużo niższej. Damska torebka za $10, bluzka za $6 czy sexy bielizna) za $4. To tylko wybrane przykłady. Na ‘Ali’ warto też rozejrzeć się za elektroniką, butami, telefonami i wszelkiego rodzaju gadżetami. Istotnym minusem tego sklepu jest jednak czas realizacji zamówienia, a konkretnie czas przesyłki. Zwykle jest jest to 20-40 dni od momentu zapłaty za zamówienie. Dlatego też, polecam kupować tam rzeczy, których nie potrzebujemy już teraz lub planować takie zakupy z dużym wyprzedzeniem. Inną opcją na zakupy prosto w Chinach jest Wish - produkty kupuje się tam nieco inaczej, ale ceny są bardzo podobne. Tutaj pożesz zapoznać się z porównaniem sklepów Aliexpress oraz Wish.

Już wkrótce więcej w temacie zakupów online - zajrzyjcie za jakiś czas po kolejną porcję wskazówek na tanie zakupy w internecie ;)